fbpx

Pajntarjeva šola medicinske hipnoze

Aktualna izobraževanja in dogodki

Bolečina, hipnoanalgezija in hipnoanestezija – NADOMESTNI TERMIN

16., 17. in 21. januar 2025

Anksioznost in fobije

marec 2025

Psihosomatika, motnje hranjenja in odvisnosti

april 2025

Medicinska hipnoza pri depresiji

maj 2025

XVII European Society of Hypnosis Congress

26. – 30. avgust 2026, Glasgow, UK

XXIII World Congress of Medical & Clinical Hypnosis

29. september – 3. oktober 2027, Paestum, Italija


Izobraževanja Društva za medicinsko hipnozo Slovenije

Društvo za medicinsko hipnozo Slovenije v skladu s programom, ki ga je na podlagi dolgoletnih izkušenj zasnoval prof. dr. Marjan Pajntar, že več kot 15 let sistematično izvaja izobraževanja psihologov, zdravnikov in drugih zdravstvenih delavcev za pridobitev naziva Terapevt medicinske hipnoze. DMHS deluje po statutu društva in etičnem kodeksu, ki je usklajen z etičnim kodeksom Evropskega združenja za hipnozo (ESH).

To celostno izobraževanje s področja medicinske hipnoze je razdeljeno na sedem 15-urnih vsebinskih sklopov (četrtek od 16. do 21. ure, petek od 16. do 21. ure in torek od 16. do 21. ure), ki predvidoma potekajo v Kranju. Vsi izobraževalni sklopi so sestavljeni iz predavanj, demonstracij in vaj.

Strokovni izvajalci na predavanjih podajajo teorijo, ki služi kot podlaga za kasnejše praktične vaje, in razjasnijo ozadja številnih hipnoterapevtskih postopkov. Sledi nazorna demonstracija, ki jo izvajalci vodijo ob pomoči asistentov z namenom vzpostavitve jasnih standardov, ki udeležencem služijo za zgled pri njihovem praktičnem delu.

Glavni poudarek izobraževanja pa je prav na praktičnih vajah usvojenih postopkov v parih pod nadzorom asistentov, saj se je v mnogih letih izvajanja izobraževanj izkazalo, da prav ta praktični del bodočim terapevtom nudi odlično izhodišče pri vzpostavljanju lastne hipnoterapevtske prakse.

1. Osnove medicinske hipnoze

2. Oblikovanje hipnotskih sugestij na primerih krepitve ega

3. Anksioznost, tesnobna stanja, fobije

4. Bolečina, hipnoanalgezija in anestezija, hipnoza za okrevanje ter priprava na operacijo

5. Psihosomatika, motnje hranjenja in odvisnosti

6. Tehnike časovne reorientacije: starostna regresija, starostna progresija in časovna distorzija

7. Medicinska hipnoza pri depresiji

Dodatno: Medicinska hipnoza v perinatologiji

Izobraževalna sklopa Osnove medicinske hipnoze in Oblikovanje hipnotskih sugestij sta namenjena usvajanju temeljnih znanj in ključnih praktičnih veščin, zato predstavljata pogoj za pristop k vsem ostalim izobraževanjem, ki so razdeljena po vsebinskih sklopih. Slednje nato lahko obiskujete v skladu z vašimi željami in potrebami v poljubnem vrstnem redu. Že opravljeni sklopi ne zastarajo.

Ko opravite vseh sedem izobraževalnih sklopov, vam Društvo za medicinsko hipnozo Slovenije podeli diplomo za uporabo medicinske hipnoze v vaši praksi in naziv Terapevt medicinske hipnoze.

Kotizacija za posamezni izobraževalni sklop znaša 300 EUR (za redne študente 1. in 2. stopnje pa 150 EUR). Udeleženci po vsakem opravljenem sklopu prejmejo potrdilo o opravljenem izobraževanju, Zdravniška zbornica Slovenije pa svojim članom za udeležbo prizna točke za podaljšanje licence.

Izobraževanja so namenjena zdravnikom, zobozdravnikom, psihologom in drugim univerzitetno izobraženim zdravstvenim delavcem (medicinske sestre, babice, fizioterapevti), ki delajo pod vodstvom zdravnika, zobozdravnika ali psihologa, ter študentom zadnjih letnikov navedenih smeri.

Izobraževalna skupina naj bi štela približno 20 članov, kar je tudi eden izmed pogojev za izvedbo posameznega sklopa. DMHS si v izjemnih okoliščinah pridržuje pravico do spremembe termina ali odpovedi izobraževanja in razpisa novega termina.